Opcje przeglądania
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Grafiki podświetlane

To kategoria, w której znajdziesz unikatową dekorację dla wnętrza – grafikę podświetlaną. Posiada ona dwa oblicza. Za dnia „udaje” zwykłą grafikę na ścianę, zaś wieczorem, po podświetleniu pokazuje swoje magiczne oblicze, dzięki któremu stwarza wyjątkowy nastrój we wnętrzu.

Grafika podświetlana składa się z materiałów, które bardzo cenimy: szkła i metalu. Użycie ich wymusiło wykonanie wielu dodatkowych czynności. Nie chcieliśmy iść na żadne kompromisy. Na każdym etapie dbaliśmy o jakość i estetykę wykonania. Rama miała być jak najcieńsza, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej sztywności. Wewnątrz ramy pragnęliśmy umieścić źródło światła, które zapewnia jednolite podświetlenie na całej powierzchni.

W domu lub mieszkaniu - za dnia będzie zdobiła ściany niczym klasyczny obraz. Kiedy słońce zacznie zachodzić i zrobi się ciemniej, można włączyć podświetlenie. Grafika sprawdzi się jako dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu. Przydatna będzie również, jeśli obudzimy się w nocy i najdzie nas ochota na napicie się szklanki mleka.

W restauracji - odpowiednia grafika nada wnętrzu przytulny klimat. Idealnie podkreśli styl pomieszczenia i będzie dodatkowym źródłem światła.

W pubie - zapewni dyskretne dodatkowe światło w obrębie np. baru czy stolików. Dobrany do charakteru miejsca plakat będzie atrakcją dla gości i zarazem ozdobą.

Niezwykły prezent - grafika z podświetleniem będzie również wyjątkowym i oryginalnym prezentem: urodzinowym, z okazji nabycia nowego mieszkania czy ślubnym/z okazji rocznicy (szczególnie ze wzorem Ślub).

 

Grafiki podświetlane

Podświetlana grafika Baba Jaga

Podświetlana grafika Baba Jaga
Podświetlana grafika Baba Jaga

Grafika podświetlana dostępna w rozmiarze: 50x70 cm.

Cena:

1 099,00 zł

Podświetlana grafika Leszy II

Podświetlana grafika Leszy II
Podświetlana grafika Leszy II

Grafika podświetlana dostępna w rozmiarze: 50x70 cm.

Cena:

1 099,00 zł

Podświetlana grafika Ślub

Podświetlana grafika Ślub
Podświetlana grafika Ślub

Grafika podświetlana dostępna w rozmiarze: 50x70 cm.

Cena:

1 099,00 zł

Podświetlana grafika Wielkanoc

Podświetlana grafika Wielkanoc
Podświetlana grafika Wielkanoc

Grafika podświetlana dostępna w rozmiarze: 50x70 cm.

Cena:

1 099,00 zł

Zobacz jak tworzymy grafikę podświetlaną

Poniżej przedstawiamy 12 najważniejszych etapów tworzenia grafiki podświetlanej:

1. Tępienie brzegów szkła.

Używamy prawdziwego szkła, a nie „szkła akrylowego” (pleksi), dlatego wszystko zaczyna się od jego obróbki. Tępimy/matowimy brzegi na mokro w specjalnej „wannie”. Ma to na celu, pozbycie się ostrych i niebezpiecznych krawędzi. Używamy do tego celu specjalnego narzędzia, które posiada dwa kamienie w kształcie wałków. Zanim zaczniemy tępienie, moczymy narzędzie przez pewien czas w wodzie.

2. Mycie szkła.

Po oczyszczeniu rozpoczyna się proces mycia. Do tego celu używamy acetonu i alkoholu izopropylowego. Środki te doskonale odtłuszczają i usuwają wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Powierzchnię, która będzie zadrukowywana czyścimy ponownie tuż przed drukowaniem.

3. Czyszczenie szkła z kurzu i pyłu.

Czyszczenie szkła wykonujemy za pomocą specjalistycznego silikonowego wałka. Wałek wyprodukowany jest ze odpowiedniego rodzaju silikonu, który posiada bardzo dużą przyczepność. Takie wałki używane są również w przemyśle elektronicznym przy produkcji ekranów LCD i płytek PCB.

4. Nakładanie primera.

Bardzo ważnym etapem jest nakładanie specjalnego primera. Środek ten zwany jest także aktywatorem powierzchni szklanych. „Narusza” on powierzchnię szkła, zapewniając znacznie lepszą przyczepność druku. Proces zachodzi w niewidoczny, dla ludzkiego oka, sposób, dzięki innowacyjnym nanocząsteczkom. Aby proces ten przebiegł prawidłowo, musimy wykonać każdy etap w odpowiednim czasie, tylko to gwarantuje prawidłowe związanie nadruku z podłożem.

5. Drukowanie.

Dla pewności, tuż przed wydrukowaniem, ponownie oczyszczamy powierzchnię naszym specjalnym wałkiem silikonowym.

Nasze grafiki podświetlane posiadają dwie bardzo istotne cechy. Pierwsza z nich to równomierne podświetlenie na całej powierzchni, czyli nie widać źródła światła. Efekt ten uzyskujemy dzięki panelowi (opisany w 9 punkcie) i odpowiedniemu nadrukowi. Bardzo wysoka jakość druku jest naszym priorytetem, gdyż każda najmniejsza skaza byłaby widoczna po podświetleniu. Nasze grafiki posiadają bardzo dużą ilość szczegółów, dlatego tak istotna jest dla nas wysoka jakość wydruku.

Drugą cechą naszych grafik jest niespotykanie głęboka czerń, która nie przepuszcza światła. Efekt ten, również jest związany z techniką i dokładnością wydruku. Przeprowadziliśmy dziesiątki testów i przedrukowaliśmy litry atramentu, aby go uzyskać. 

6. Kontrola wydruku.

Każdy wydruk sprawdzamy na specjalnej szufladzie z panelem podświetlanym.

7. Odpoczynek.

Wiele warstw wydruku, tworzy grubą powierzchnię farby na szkle. Pomimo tego, że każda warstwa jest już utwardzana lampą UV, atrament potrzebuje jeszcze trochę czasu, żeby w pełni się utwardzić. Zadrukowane szkło przekładamy do szuflady, aby nadruk ”odpoczął” przez 24h.

8. Grawer na ramie.

Mamy tą wygodę, że posiadamy duży park maszynowy i możemy wykorzystać różne techniki, aby nasza grafika podświetlana była dopracowana w każdym calu. Dlatego m.in. na metalowej ramie grawerujemy nasze logo, aby każdy miał pewność, że to jest właśnie ta wyjątkowa i oryginalna grafika podświetlana marki DUXI. Co oznacza, że drugiej takiej nie znajdziesz :)

9. Podświetlany panel.

Grafika jest podświetlona diodami LED, znajdującymi się na dwóch dłuższych bokach. Sercem naszych podświetlanych grafik jest unikatowy wkład, który nie emituje ciepła. Wielowarstwowa struktura panelu zapewnia równomierne podświetlenie nawet na bardzo dużej powierzchni, co czyni go wyjątkowym. Panel składa się, aż z pięciu warstw, które łącznie mają grubość niespełna 5 mm (!). Kluczową warstwą jest ta akrylowa, która została wygrawerowana według specjalnie opracowanego matematycznego wzoru. Wzór ten zmienia układ graweru wraz z odległością od źródła światła. Warstwa odbijająca kieruje światło do wygrawerowanych laserem „mikrosoczewek”, które je rozpraszają. Prawidłowe rozproszenie zapewnia odpowiednia grubość użytych warstw. Podświetlony panel wygląda niczym powierzchnia pokryta tysiącami maleńkich diód. Światło, które emituje panel ma barwę naturalną. W komplecie znajduje się zasilacz 12V 3 A wraz z kablem w kolorze czarnym.

10. Skręcanie ramy.

Rama, która chroni grafikę podświetlaną jest produkowana w polskiej firmie. Rama składa się z trzech materiałów: metal (aluminium), szkło i płyty HDF. Zależało nam na dobrej jakości ramie, koniecznie metalowej ze szkłem. Popularna pleksa (materiał, który znamy, aż za dobrze) rysuje się tak naprawdę od samego patrzenia. Zależało nam na jakości wykonania i dobrych, trwałych materiałach. Rama jest skręcana na śruby, a nie na łączona za pomocą klipsów, które nie zapewniają odpowiedniej stabilizacji całości.

11. Niezwykle cienka.

Grubość grafiki podświetlanej to zaledwie 17 mm!

12. Opakowanie.

Prawdziwe szkło, jest o wiele bardziej odporne na zarysowania niż pleksa, nazywana również „szkłem akrylowym”. Natomiast jest o wiele trudniejsze w transporcie. Żeby zapewnić odpowiednia ochronę, poza laminowaniem naszych paneli, zaprojektowaliśmy specjalne opakowanie. Grafika jest dodatkowo zawijana w piankę, która tworzy dodatkową warstwę ochronną.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl