Opcje przeglądania
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Podświetlana tkanina dwuosnowowa

Podświetlana grafika Ślub

Podświetlana grafika Ślub
Podświetlana grafika Ślub

Grafika podświetlana dostępna w rozmiarze: 50x70 cm.

Cena:

1 099,00 zł

Podświetlana grafika Wielkanoc

Podświetlana grafika Wielkanoc
Podświetlana grafika Wielkanoc

Grafika podświetlana dostępna w rozmiarze: 50x70 cm.

Cena:

1 099,00 zł

Podświetlane grafiki w stylu tkaniny dwuosnowowej

Podświetlane autorskie grafiki w stylu tradycyjnej polskiej tkaniny dwuosnowowej. Każda grafika to krótka, obrazkowa opowieść o przebiegu danego obrzędu lub zwyczaju.

Grafika jest podświetlona diodami LED, znajdującymi się na dwóch dłuższych bokach. Sercem naszych podświetlanych grafik jest unikatowy wkład zainspirowany telewizorami LCD. Pobiera on znikomą ilość prądu oraz nie nagrzewa się. Wielowarstwowa struktura panelu zapewnia równomierne podświetlenie nawet na bardzo dużej powierzchni, co czyni go wyjątkowym. Panel składa się, aż z pięciu warstw, które łącznie mają grubość niespełna 5 mm (!). Kluczową warstwą jest ta akrylowa, która została wygrawerowana według specjalnie opracowanego matematycznego wzoru. Wzór ten zmienia układ graweru wraz z odległością od źródła światła. Warstwa odbijająca kieruje światło do wygrawerowanych laserem „mikrosoczewek”, które je rozpraszają. Prawidłowe rozproszenie zapewnia odpowiednia grubość użytych warstw. Podświetlony panel wygląda niczym powierzchnia pokryta tysiącami maleńkich diód, Światło, które emituje panel ma barwę naturalną.

Całość oprawiona jest w cienką aluminiową ramę, o grubości 17 mm. Przód zabezpieczony jest szkłem. Tylna płyta HDF zapewnia odpowiedni docisk. W komplecie znajduje się zasilacz 12V 3 A wraz z kablem w kolorze czarnym.

W domu lub mieszkaniu - za dnia będzie zdobiła ściany niczym klasyczny obraz. Kiedy słońce zacznie zachodzić i zrobi się ciemniej, można włączyć podświetlenie. Grafika sprawdzi się jako dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu. W pokoju dziecka idealnie sprawdzi się np. jako lampka nocna, jeśli dziecko boi się ciemności. Przydatna będzie również, jeśli obudzimy się w nocy i najdzie nas ochota na napicie się szklanki mleka. Światło podświetlające grafikę nie rozbudzi nas.

W restauracji - odpowiednia grafika nada wnętrzu przytulny klimat. Idealnie podkreśli styl pomieszczenia i będzie dodatkowym źródłem światła.

W pubie - zapewni dyskretne dodatkowe światło w obrębie np. baru czy stolików. Dobrany do charakteru miejsca plakat będzie atrakcją dla gości i zarazem ozdobą.

Niezwykły prezent - grafika z podświetleniem będzie również wyjątkowym i oryginalnym prezentem:

- urodzinowym,

- z okazji nabycia nowego mieszkania,

- ślubnym/z okazji rocznicy (szczególnie ze wzorem Ślub),

- dla dziecka (jako lampka nocna).

 

Kilka słów o tkaninie dwuosnowowej i jej historii

Tkanina dwuosnowowa była znana w całej Europie. Jeden z najstarszych dywanów dwuosnowowych pochodzi z ok. XV w. ze Szwecji. Najstarsza polska tkanina dwuosnowowa pochodzi z końca XVIII w. Dziś Polska jest jedynym krajem, w którym powstaje ten rodzaj dywanów, zwanych również mazurskimi. Ta wyjątkowa metoda tkania zachowała się jedynie w północno-wschodniej Polsce. W 1952 r. powstał jednak dywan, którego nie znajdziemy wśród powstałych w innych krajach Europy. Pani Dominika Bujnowska utkała wzór „Droga przez wieś”. Środek tkaniny zdobiła droga, a po jej bokach znajdowały się cztery domki. Każdy z nich był inny. Był to początek niesamowitego rozkwitu w naszym kraju tego rodzaju tkactwa. Tkactwa tematycznego. Tkaczki, dzięki niezwykłej wyobraźni i twórczemu podejściu, tworzyły niezwykłe obrazy na tkaninach. Dywany dwuosnowowe, tematyczne, to absolutnie wyjątkowe zjawisko na skalę światową.

Tkanina dwuosnowowa powstaje najczęściej z odpowiednio barwionej naturalnie wełny. Charakteryzuje się wzorami graficznymi o różnej tematyce. Najczęściej przedstawia sceny życia codziennego. Często zdobią je również motywy roślinne i zwierzęce.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl