Co podarować młodej parze na ślub zamiast kwiatów? 0
Co podarować młodej parze na ślub zamiast kwiatów?

Kwiaty to jeden z najpopularniejszych i najłatwiej dostępnych prezentów na wszelkiego rodzaju uroczystości. Kwitnące rośliny zachwycają, cieszą nasze zmysły swoim wyglądem i zapachem. Zwyczaj dawania kwiatów, szczególnie z okazji uroczystych wydarzeń jest silnie zakorzeniony w naszej kulturze. Czy możemy sobie zatem wyobrazić ślub bez kwiatów składanych w prezencie?

 

Kwiaty – problematyczny prezent ślubny?

Kwiaty są nieodłącznym elementem najważniejszych uroczystości w naszym życiu. Stanowią główny lub dodatkowy podarunek na urodziny, imieniny, rocznice, śluby, a nawet kiedy za coś przepraszamy, dziękujemy i kiedy składamy gratulacje. W Europie od czasów średniowiecza kwiaty są sposobem (wtedy dozwolonym publicznie) na okazanie komuś naszych uczuć.

Dziś, co raz częściej para młoda sugeruje gościom przed uroczystością, aby nie kupowali im kwiatów. Trudno się temu dziwić. Kiedy na ślubie ma pojawić się na przykład ok. 150 osób i każda z nich wręczy młodym bukiet, to okazuje się, że ten piękny, choć wymagający specjalnych warunków prezent staje się nie co problematyczny. Co młodzi mają zrobić z taką ilością kwiatów ofiarowanych im pod kościołem? Jest to zapewne jeden z powodów, dlaczego sami młodzi zaznaczają, aby kwiatów im nie kupować. Na szczęście można sprawić młodej parze inny, nie miej przyjemny prezent.

 

Oryginalny prezent ślubny

Pomysłów na inny prezent niż kwiaty, możemy znaleźć sporo. Najczęściej decydujemy się na m.in.: wino, słodycze, książki, filmy, świece, a nawet puzzle. I wszystko byłoby łatwe i proste, chyba że kilka osób z tych 150 wspomnianych już wcześniej, wpadnie na podobny pomysł. Jeśli zależy nam na zrobieniu wrażenia naszym prezentem, to ofiarując parze tego typu podarunek, nie będą później pamiętać o nas tonąc się w morzu win i czekoladek.

Wino zostanie po prostu wypite, a świece się wypalą. Natomiast praktyczne prezenty, najczęściej się już nie sprawdzają, bo dziś para młoda często posiada w pełni urządzone mieszkanie. A gdyby tak ten niewielki prezent był trwały, użyteczny i był pamiątką z tego ważnego dnia? Świetne połączenie, tylko czy jest możliwe? Jak najbardziej, dzięki oryginalnym gałkom do mebli i innemu niż wszystkie plakatowi.

 

Od lewej: zestaw gałek Zaślubiny 2 szt. (KLIKNIJ) / opakowanie gałek meblowych

Nie-zwykły prezent w zalakowanym opakowaniu

Ciekawym i niezwykłym pomysłem na prezent ślubny zamiast kwiatów mogą być… gałki do mebli. A dokładniej, gałki meblowe ze zdobieniami z młodą parą i sercami, które w połączeniu z motywami świętujących gości będą świetną ozdobą komody lub szafy w sypialni małżonków. Każdego dnia będą im przypominać o tym wyjątkowym dniu. Dzięki nietypowemu wykonaniu, gałki będą wyjątkową i ponadczasową ozdobą wnętrza.

Jeśli martwi Cię, że drewniane gałki nie sprawdzą się w mieszkaniu pary młodej, zobacz dlaczego gałki meblowe z drewna są praktycznie uniwersalną ozdobą TUTAJ.

Drugim pomysłem na prezent ślubny, zamiast bukietu jest plakat, ale taki, który będzie związany z tym wydarzeniem. Grafika Ślub przedstawia najważniejsze etapy ceremonii staropolskich zaślubin. Jednym z nich jest zapomniany dziś zwyczaj, kiedy to para młoda musiała okrążyć stary dąb dla zapewniania trwałości świeżo zawartego związku. Motyw na plakacie został zaprojektowany specjalnie dla nas w stylu w tradycyjnej, polskiej tkaniny dwuosnowowej, zwaną także dywanem dwuosnowowym. Tkanina ta, powstaje z barwionej wełny i dawniej stanowiła posag panny młodej. Co ciekawe, nasz kraj jest dziś jedynym na świecie, gdzie powstaje tego rodzaju tkanina. Plakat naśladuje geometryczne wzory z ludowej tkaniny, jednak dzięki temu, motyw wydaje się niezwykle nowoczesny i doskonale komponuje się ze współczesnym wnętrzem.

W przypadku naszych produktów, nie musisz martwić się już opakowaniem. Każde nasze zamówienie jest przygotowywane z niezwykłą starannością i dbałością o detale jak np. zalany lakiem z naszą pieczęcią czerwono-biały sznurek.

Od lewej: plakat Ślub biały (KLIKNIJ) / opakowanie plakatu

Od lewej: opakowanie plakatu / plakat Ślub czarny (KLIKNIJ) 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl