Seria plakatów "Polska fotografia"

Znajdziesz tutaj autorskie zdjęcia znamienitych polskich fotografów nagradzanych na wystawach w Polsce jak i na świecie.

Polska szkoła fotografii to niezwykły dorobek, dzięki któremu nasi fotografowie byli nagradzani na całym świecie za kunszt i styl swoich zdjęć. Co najciekawsze, wielu z nich przekazywało swoimi zdjęciami wiedzę o nas, o Polsce, o naszej przyrodzie, życiu codziennym, ważnych wydarzeniach i o tradycjach. Były to fotografie niosące ze sobą treść, przesłanie dla innych m.in. dlatego wyróżniały się na tle w większości kosmopolitycznych zdjęć tworzonych przez innych artystów na świecie.

Polska fotografia ojczysta – to utrwalanie przez artystów obiektywem wszystkiego, co daje widome świadectwo o polskiej ziemi, ludzie polskim i jego życiu. Jej założeniem, w pięknym sformułowaniu prof. J. Bułhaka, jest Prawda złączona z Pięknem. Jej głównym zadaniem – pogłębiać wiedzę o Polsce, nie tylko wiedzę rozumową, lecz i uczuciową; tę serdeczną wiedzę, którą pomnaża każde przeżycie rodzimego piękna, i która z kolei zwielokratnia kapitał psychiczny kultury artystycznej”.

Tak pięknie opisał w kilku zdaniach polską fotografię Jan Sunderland, polski fotograf, prawnik, który był współzałożycielem Związku Polskich Artystów Fotografików, członkiem Fotoklubu Polskiego i Warszawskiego. Mógł poszczycić się również najważniejszym tytułem w dziedzinie fotografii nadawane przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej (FIAP) - HonEFIAP , który jest ograniczone ilościowo dla żyjących posiadaczy tego tytułu.

Dodamy do tego jeszcze fakt, że Konkurs im. Włodzimierza Puchalskiego (nazywanego „ojcem polskiej fotografii”) organizowany przez „Łowcę polskiego” jest jednym z najstarszych w Europie, oraz na świecie (!).

 

Zdjęcie retro Marynarze

Zdjęcie retro Marynarze
Zdjęcie retro Marynarze

Wysyłka w: 7 dni

Cena: 59,00 zł
szt.
  • nowość

Zdjęcie retro Świnica

Zdjęcie retro Świnica
Zdjęcie retro Świnica

Wysyłka w: 7 dni

Cena: 59,00 zł
szt.
  • nowość

Zdjęcie retro Targi w Poznaniu

Zdjęcie retro Targi w Poznaniu
Zdjęcie retro Targi w Poznaniu

Wysyłka w: 7 dni

Cena: 59,00 zł
szt.

O druku

Plakaty drukujemy sami, na najnowocześniejszej drukarce wielkoformatowej, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad jakością wydruku. Do drukowania plakatów nie używamy standardowej technologii. Nadruk jest światłoutwardzalny, przez co zapewnia niezwykłą trwałość i odporność, cechuje się fotograficzną jakością i głębią kolorów, które nie blakną.

Grafika jest wydrukowana na wysokiej jakości papierze o gramaturze 200g/m2, z powłoką satynową, o delikatnym połysku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl