Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o DUXI 0
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o DUXI

O kreowaniu polskiego stylu

Marka DUXI, powstała z zamiłowania do polskiej kultury, czyli naszej pasji. Chcemy, aby w polskich domach pojawiło się więcej akcentów związanych właśnie z Polską. Nasz sklep jest miejscem, gdzie znajdziesz produkty, które uzmysłowią Ci, że nie tylko styl skandynawski, loftowy czy shabby chic jest atrakcyjny. Dziś z polskimi dekoracjami kojarzą się jedynie rzeczy ze wzorami regionalnymi, w stylu „folkowym”. Ludowe dodatki, nie wszystkim pasują do współczesnego mieszkania. Produkty DUXI są zupełnie inne. Są nie tylko ładne, estetyczne, niosą także ze sobą wiedzę o nas, o Polsce.

Sklep DUXI, to miejsce, gdzie możesz poznać bliżej np. polskie święta, które mimo, że co roku obchodzimy, to nie wiemy o nich za wiele. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, ile magii, uroku, ciekawostek i znaczeń kryje się w obchodach niezwykle starego święta, jakim są np. dożynki. To jedno ze świąt, które zostało zdegradowane i odarte z magicznego, radosnego celebrowania. Tak mogłabym wymieniać kolejne przykłady, ale nie to chodzi. Znajdziesz tu nie tylko nawiązania do zwyczajów, ale i do wierzeń naszych słowiańskich przodków, tradycyjnych tkanin, ważnych wydarzeń historycznych, legend itp.

Gdzieś zatraciliśmy wiedzę, znajomość naszej kultury, tradycji. Popadła ona w niełaskę z wielu powodów. My chcemy ją wydobyć i zachęcić Cię do poznawania, odkrywania i zgłębiania tej niezwykle ciekawej i cennej wiedzy, która była przekazywana z pokolenia, na pokolenie przez wieki.

 

 

O tworzeniu i twórcach

Obraliśmy sobie własną drogę, pod prąd. Przykładem jest sama strona sklepu. Nie znajdziesz tu popularnych wizualizacji. Każdy produkt jest przez nas sfotografowany i opisany. Tak samo podchodzimy do naszych wyrobów. Dla niektórych produktów jak np. podświetlanych grafik, zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy specjalne opakowania, ponieważ są tak bardzo nietypowe. Projekt i praca nad wykonaniem pudełka, trwała ok. 3 miesiące(!). Zaprojektowanie i stworzenie samego produktu zajęło nam, jeszcze więcej czasu.

Na początku jest inspiracja. Szperamy w „polskim lamusie” i to co zapomniane dziś, „wycieramy”, „odnawiamy” i dostosowujemy do współczesności. Następnie powstaje wzór, a dopiero na końcu decydujemy, na jakim przedmiocie, według nas, będzie wyglądał najlepiej. Tak właśnie powstają nasze produkty.

Wszystkie ilustracje, grafiki, którymi ozdabiamy nasze produkty są autorskie. Tworzą je nasi zaprzyjaźnieni artyści:

Krzysiek „Krzyk”,to twórca wzorów-komiksów, które możesz podziwiać w dziale Do powieszenia, seria Tkanina dwuosnowowa. „Krzyka” pasjonuje historia, sporo podróżuje, ponieważ udziela się w inscenizacjach historycznych. 

Robert, autor ilustracji, które znajdziesz w dziale Do powieszenia, seria Słowiańskie bóstwa i demony. Robert jest twórcą komiksów, ilustratorem, oraz historykiem.

 

 

O produkcji i miejscu pracy

Przeszliśmy długą drogę, zanim mogliśmy zająć się tym co lubimy. Marka jest częścią firmy ADAKS, działającej od ponad 10 lat. Projektujemy, drukujemy, grawerujemy, składamy, pakujemy – wszystko to robimy sami, dzięki czemu na każdym etapie dbamy o jakość naszych produktów. Łączymy nasze doświadczenie z pasją. Wspieramy również polskich producentów. Nasze ręcznie robione gałki do mebli, powstają w małej, rodzinnej firmie. Ramy do grafik podświetlanych pochodzą od polskiego producenta z wieloletnią historią.

Pochodzimy z Łodzi, ale nasza firma znajduje się, tuż obok naszego miasta, na uboczu, gdzie z okien podziwiamy sielskie widoki. Mamy ciszę, spokój i przemiłych sąsiadów. I jakiś czas temu powstała tu nasza pracowania. To właśnie tutaj powstają nasze produkty.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl