Zdjęcie retro Marynarze

Zdjęcie retro Marynarze.jpg
  • nowość
Wysyłka w: 7 dni
Cena: 59,00 zł 59.00
ilość szt.

Opis

Zdjęcie retro Marynarze 30x40 cm

Fotografia przypadnie z pewnością do gustu wielbicielom marynarskich klimatów oraz wszystkim zakochanym w polskim wybrzeżu.

Wykonane w 1935 r. w Gdyni piękne zdjęcie przedstawiające dwóch marynarzy na tle ogromnego statku pasażerskiego MS Piłsudski. Był jednym z dwóch statków (obok MS Batorego) mających za zadanie promować polską kulturę. Wnętrza jaki i najdrobniejsze detale np. popielniczki były zaprojektowane przez przez znamienitych polskich artystów. Transatlantyk pływał pod polską banderą w latach 1935-1939 na trasie Gdynia – Nowy Jork – Halifax. Statkiem dowodził pochodzący ze szlacheckiej rodziny i zasłużony kapitan żeglugi wielkiej oraz komandor podporucznik Mamert Stankiewicz (herbu Mogiła).

MS Piłsudski zatonął w niewyjaśnionych okolicznościach.

O autorze

Henryk Poddębski (1890 – 1945) jeden z pierwszych polskich fotografów w dwudziestoleciu międzywojennym, który wykonywał zdjęcia w kolorze. Specjalizował się w fotografii krajoznawczej, pejzażowej i dokumentalnej. W jego fotografiach odkryjemy życie i krajobraz obecnych i ówczesnych polskich ziem.

W Warszawie prowadził swój zakład fotograficzny. Był członkiem Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego oraz sekretarzem Komisji Fotograficznej Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Jego zdjęcia były wystawiane i nagradzane w konkursach w Polsce i na świecie.

Zmarł w niemieckim obozie Veihingen (okolice Stuttgartu) gdzie został wywieziony podczas powstania warszawskiego.

 

Dodatkowe informacje o produkcie

Odcienie kolorów widoczne na ekranie monitora mogą w niewielkim stopniu różnić się od uzyskanych podczas wydruku.

Fotografia jest dostępna w rozmiarze: 30x40 cm.

Fotografie drukujemy sami, na najnowocześniejszej drukarce wielkoformatowej, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad jakością wydruku. Do drukowania nie używamy standardowej technologii. Nadruk jest światłoutwardzalny, przez co zapewnia niezwykłą trwałość i odporność, cechuje się fotograficzną jakością i głębią kolorów, które nie blakną.

Galeria zawiera wyłącznie zdjęcia produktów, a nie wizualizacje.

Galeria zawiera wyłącznie zdjęcia produktów, a nie wizualizacje.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl