Zdjęcie retro Świnica

DSCF5092_czyste_kwadrat_male.jpg
  • nowość
Wysyłka w: 7 dni
Cena: 59,00 zł 59.00
ilość szt.

Opis

Zdjęcie retro Świnica 30x40 cm

Czarno-białe zdjęcie świetnie wpasuje się we wnętrze w nowoczesnym, jak i tradycyjnym wydaniu. Stare zdjęcia dodają elegancji i są jednym z niewielu rodzajów ponadczasowej dekoracji ścian. Przepiękny górski widok na Świnicę z Kasprowego Wierchu, uwiecznił w latach 30. Henryk Poddębski. Na pierwszym planie widzimy męską postać stojącą pomiędzy wbitymi w śnieg nartami, zaś w tle możemy podziwiać zaśnieżony szczyt zwany Świnicą.

Świnicę odwiedziło wielu znanych i wybitnych osób m.in. Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Maria Skłodowskia-Curie, Walery Eljasz-Radzikowski (raz ze swoją siedemnastoletnią siostrą), Stanisław Wyspiański.

 

O autorze

Henryk Poddębski (1890 – 1945) jeden z pierwszych polskich fotografów w dwudziestoleciu międzywojennym, który wykonywał zdjęcia w kolorze. Specjalizował się w fotografii krajoznawczej, pejzażowej i dokumentalnej. W jego fotografiach odkryjemy życie i krajobraz obecnych i ówczesnych polskich ziem.

W Warszawie prowadził swój zakład fotograficzny. Był członkiem Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego oraz sekretarzem Komisji Fotograficznej Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Jego zdjęcia były wystawiane i nagradzane w konkursach w Polsce i na świecie.

Zmarł w niemieckim obozie Veihingen (okolice Stuttgartu) gdzie został wywieziony podczas powstania warszawskiego.

 

Dodatkowe informacje o produkcie

Odcienie kolorów widoczne na ekranie monitora mogą w niewielkim stopniu różnić się od uzyskanych podczas wydruku.

Fotografia jest dostępna w rozmiarze: 30x40 cm.

Fotografie drukujemy sami, na najnowocześniejszej drukarce wielkoformatowej, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad jakością wydruku. Do drukowania nie używamy standardowej technologii. Nadruk jest światłoutwardzalny, przez co zapewnia niezwykłą trwałość i odporność, cechuje się fotograficzną jakością i głębią kolorów, które nie blakną.

Galeria zawiera wyłącznie zdjęcia produktów, a nie wizualizacje.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl