Grafika Wodnik (czarno-biała)

Cena: 69,00 zł 69.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Plakat Wodnik

Kolejna gwiazda wśród słowiańskich demonów. Kto nie oglądał czechosłowackiej bajki „Wodnik Szuwarek”, opowiadającej o Wodniku, zamieszkującym staw Szmaragdowe Oczko, ten wiele stracił.

Wodniki zamieszkiwały stawy, rzeki, jeziora, czyli wszelkiego rodzaju akweny wodne. Należało zachować szczególną ostrożność podczas nocnych kąpieli. Wodniki potrafiły podtopić, czy nawet utopić niespodziewającego się zagrożenia człowieka, który zdecydował się wejść do wody. Wodniki nie były również łaskawe dla zwierząt przechodzących przez stawy, czy rzeki. Ze strachu przed nimi unikano kąpieli przed Nocą Kupały, ponieważ wierzono, że właśnie wtedy są najbardziej aktywne. Przypuszcza się, że Wodniki mogły pełnić rolę bóstw, a nie tylko demonów.

Wodnik był często przedstawiany jako starszy mężczyzna, o szaro-zielonej skórze, z rybimi oczami, oraz błoną między palcami.

 

O autorze

Grafikę stworzył nasz ilustrator - Robert. Twórcy współpracujący z DUXI też mają głos. Poniżej artysta o sobie w kilku słowach:

„Robert Konsztat - kontrrewolucjonista urodzony w XX w., Słowianin, Polak, katolik, historyk sztuki, ilustrator i twórca komiksów. Podobnie jak artyści z poprzednich epok dąży do doskonalenia własnego warsztatu. Wierzy, że celem sztuki jest poszukiwanie dobra, piękna i prawdy. Stara się nie być pompatyczny. Bardzo rzadko pisze o sobie w trzeciej osobie”.

 

Dodatkowe informacje o produkcie

Cena dotyczy grafiki bez ramy. Odcienie kolorów widoczne na ekranie monitora mogą w niewielkim stopniu różnić się od uzyskanych podczas wydruku.

Plakat dostępny w rozmiarach: 50x70 cm, 30x40 cm.

Plakaty drukujemy sami, na najnowocześniejszej drukarce wielkoformatowej firmy Epson, która jest światowym liderem w swojej branży, a jednym z jej priorytetów jest ekologia. Dlatego korzystamy również z ich wysokiej jakości ekologicznych atramentów. Nadruk zapewnia niezwykłą trwałość i odporność, cechuje się fotograficzną jakością i głębią kolorów.

Galeria zawiera wyłącznie zdjęcia produktów, a nie wizualizacje.

 

Dane techniczne

Wersja Bez ramy
Materiał Papier plakatowy o gramaturze 200 g/m2, z wykończeniem satynowym

Produkty powiązane

Produkowane w Polsce

Produkowane w Polsce

Projektujemy i tworzymy w naszym kraju

Bezpieczne płatności

Bezpieczne płatności

Korzystamy z usług sprawdzonych operatorów płatności

Darmowa dostawa

Przy zamówieniu powyżej 150 zł

Gratis do każdego zakupu

Do każdego zamówienia otrzymasz od nas upominek

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl