Komplet drewnianych gałek Południe 6 szt
Kod produktu: KG6
Opis
Komplet gałek Południe 6 szt
Gałki powstają z naturalnego drewna bukowego, według naszego projektu. Tworzone są specjalnie dla nas w małej, polskiej stolarni, specjalizującej się w ręcznym toczeniu w drewnie, dlatego każda jest trochę inna. Gałki są przez nas ręcznie olejowane, a następnie zdobione w naszej pracowni. Do zabezpieczenia drewna przed wilgocią i zabrudzeniami, używamy jedynie naturalnego w 100% oleju lnianego, który powoduje, że drewno zyskuje piękną ciepłą barwę, a wzory słojów są podkreślone. Dzięki olejowi, który wnika w drewno, jego powierzchnia staje się aksamitna, przyjemna w dotyku. Olej lniany wykorzystywany był do pielęgnacji drewna już w starożytności. Ciekawostką jest, iż nasi przodkowie, czyli Słowianie, wykorzystywali go właśnie do tego celu już wiele wieków temu.
Wysokość gałki ok. 27 mm, średnica gałki ok. 50 mm. Tolerancja do 2 mm, z uwagi na ręczną produkcję. Każda gałka posiada śrubę M4 na klucz imbusowy.
Komplet Południe składa się z zestawów, każdy po 2 szt. gałek: Strach na wróble, Świętowanie, Kompani.
Jeśli potrzebujesz ich więcej, napisz do nas na duxi@duxi.pl lub daj nam znać na Facebooku (duxi.pl) /Instagramie (duxipl), ponieważ przy większych ilościach sztuk termin realizacji zamówienia ustalany jest indywidualnie.
Historia zaklęta w zdobieniu
Dawniej życie toczyło się według określonych reguł. Szczególnie na wsi. Pory roku, pory dnia nadawały rytm codziennego życia. Praca również podlegała pewnym zasadom. Okres wzmożonej pracy przypadał na czas żniw. Pracowano od świtu do południa. Kiedy słońce stawało w zenicie, przerywano pracę, aby odpocząć. Nie był to jednak jedyny powód. Wierzono, że w południe czyhają na człowieka wszelkiego rodzaju demony np. południce czy płanetnicy. Spotkanie z pierwszymi mogło skończyć się okaleczeniem, uduszeniem lub śmiercią. Za to ci drudzy mogli sprowadzić deszcz w porze żniw.
Zdobienia nawiązują do naszej serii plakatów "Tkanina dwuosnowowa".
O autorach
Zdobienia to zestawione przez nas elementy wzoru stworzonego przez Krzyśka „Krzyka” specjalnie dla DUXI. Wzory inspirowane są grafikami w stylu tkaniny dwuosnowowej.
Twórcy współpracujący z DUXI też mają głos. Poniżej artysta o sobie w kilku słowach.
"Krzyk Ostrowski | Łodź Graficzna z wykształcenia architekt, który zdradził swój fach na rzecz grafiki - rysowania rzeczy ładnych i brzydkich, miłośnik folkloru".
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.