Do wkręcenia

Znajdziesz tu drewniane, ręcznie wykonane oraz ręcznie olejowane gałki do mebli. 

Gałki powstają z naturalnego drewna bukowego, według naszego projektu. Tworzone są specjalnie dla nas w małej, polskiej stolarni, specjalizującej się w ręcznym toczeniu w drewnie, dlatego każda jest trochę inna. Gałki wchodzące w skład zestawów/kompletów są dobierane do siebie pod względem odcienia, słojów drewna, aby stanowiły spójną całość. Gałki są przez nas ręcznie olejowane, a następnie zdobione w naszej pracowni. Do zabezpieczenia drewna przed wilgocią i zabrudzeniami, używamy jedynie naturalnego w 100% oleju lnianego, który powoduje, że drewno zyskuje piękną ciepłą barwę, a wzory słojów są podkreślone. Dzięki olejowi, który wnika w drewno, jego powierzchnia staje się aksamitna, przyjemna w dotyku. Olej lniany wykorzystywany był do pielęgnacji drewna już w starożytności. Ciekawostką jest, iż nasi przodkowie, czyli Słowianie, wykorzystywali go właśnie do tego celu już wiele wieków temu.

Gałki sprzedajemy w zestawach (2 sztuki), oraz w kompletach po 4, 6, 8 i 12 sztuk, każda z nich posiada śrubę M4 na klucz imbusowy.

 

O autorach naszych zdobień

Wszystkie zdobienia DUXI są tworzone przez wyjątkowe osoby. Wzorów, które oferujemy nie znajdziecie nigdzie indziej. To dzieła stworzone specjalnie dla nas, przez niezwykle utalentowanych pasjonatów. Pasjonatów sztuki i historii. Współpracujemy tylko z polskimi twórcami, ponieważ inspiracją jest właśnie Polska.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl