Komplet drewnianych gałek W polu 4 szt
Kod produktu: KG4
Opis
Komplet gałek W polu 4 szt.
Gałki powstają z naturalnego drewna bukowego, według naszego projektu. Tworzone są specjalnie dla nas w małej, polskiej stolarni, specjalizującej się w ręcznym toczeniu w drewnie, dlatego każda jest trochę inna. Gałki są przez nas ręcznie olejowane, a następnie zdobione w naszej pracowni. Do zabezpieczenia drewna przed wilgocią i zabrudzeniami, używamy jedynie naturalnego w 100% oleju lnianego, który powoduje, że drewno zyskuje piękną ciepłą barwę, a wzory słojów są podkreślone. Dzięki olejowi, który wnika w drewno, jego powierzchnia staje się aksamitna, przyjemna w dotyku. Olej lniany wykorzystywany był do pielęgnacji drewna już w starożytności. Ciekawostką jest, iż nasi przodkowie, czyli Słowianie, wykorzystywali go właśnie do tego celu już wiele wieków temu.
Wysokość gałki ok. 27 mm, średnica gałki ok. 50 mm. Tolerancja do 2 mm, z uwagi na ręczną produkcję. Każda gałka posiada śrubę M4 na klucz imbusowy.
Komplet W polu składa się z zestawów, każdy po 2 szt. gałek: Kosynier w zbożu, Strach na wróble.
Jeśli potrzebujesz ich więcej, napisz do nas na duxi@duxi.pl lub daj nam znać na Facebooku (duxi.pl) /Instagramie (duxipl), ponieważ przy większych ilościach sztuk termin realizacji zamówienia ustalany jest indywidualnie.
Historia zaklęta w zdobieniu
Wiara i życie codzienne często łączyły się ze sobą. Czas zbiorów najlepiej było rozpocząć w sobotę, jako dzień poświęcony Matce Boskiej. W niektórych regionach okres żniw rozpoczynał odgłos przepiórki. Wyruszano w pole razem ze wstającym słońcem, czyli o świcie. Ludzie w drodze na pole, śpiewali. Podczas żęcia zboża zawsze używano poświęconych narzędzi (kosy, sierpy). Właściciel ziemi układał w krzyż pierwsze, ścięte kłosy. Po całym dniu pracy żniwiarze i żniwiarki, wracali do domów śpiewając pieśni. I tak rozpoczynał się czas letnich zbiorów, które kończyły się słynnymi dożynkami.
Zdobienia nawiązują do naszej serii plakatów "Tkanina dwuosnowowa".
O autorach
Zdobienia to zestawione przez nas elementy wzoru stworzonego przez Krzyśka „Krzyka” specjalnie dla DUXI. Wzory inspirowane są grafikami w stylu tkaniny dwuosnowowej.
Twórcy współpracujący z DUXI też mają głos. Poniżej artysta o sobie w kilku słowach.
"Krzyk Ostrowski | Łodź Graficzna z wykształcenia architekt, który zdradził swój fach na rzecz grafiki - rysowania rzeczy ładnych i brzydkich, miłośnik folkloru".
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.